KNIHA ZDARMA

Praxe volného cestováni (Практика вольных путешествий) je kniha z pera ruského cestovatele Antona Krotova http://a-krotov.livejournal.com/ a některých jeho přátel seskupených okolo Akademie volného cestování, kterou společně založili. Jejich přístup je do značné míry založen na specifických podmínkách Ruska. Metody popsané v této knize umožňují cestovat i bez většího množství finančních prostředků.

 

EDIT: V poslední době vyšla podobná kniha na stejné téma z per českých autorů. Není sice zadarmo jako tato na mých stránkách, zato je více aktuální pro 21. století a rady z ní platí celosvětově. Jmenuje se Travel Bible

Ani překladatel, ani Anton Krotov na sebe neberou odpovědnost za vaše pokusy realizovat to, co se tu píše. Kniha je čistě informativní a mnohé postupy zde uvedené mohou být zdraví nebezpečné případně za ně můžete dostat pokutu či být jinak potrestáni. Uvědomte si, že je to kniha o cestování po Rusku, napsaná v devadesátých letech, kdy v Rusku fungovaly poněkud jiné zvyklosti a i dnes tam platí jiné zákony než u nás v ČR a EU, kde máme vysoké pokuty např. za jízdu na černo.

Anton Krotov odpřísáhnul že tato kniha se rozšiřuje zadarmo, může se svobodně tisknout, rozdávat a překládat. Toho posledního jsem využil já abych vás oblažil moudry v ní obsaženými. Český jazyk se tak společně s angličtinou, běloruštinou, ukrajinštinou atd. dostal mezi elitní skupinu jazyků, do kterých bylo toto veledílo přeloženo.

Knihu si můžete zadarmo stáhnout v pdf z ulož.to

Nebo číst po jednotlivých kapitolách přímo na webu:

1. ÚVOD

2. AUTOSTOP

3. VLAKY(dálkové vlaky, příměstské, jízda v lokomotivě, jízda na střeše)

4. VODNÍ DOPRAVA

 5 KONTAKTY S LIDMI – NOCLEH (na nádraží, u hippíků atd.)

6 KONTAKTY S POLICÍ A ÚŘEDNÍMI OSOBAMI (revizor, průvodčí)

7 SETKÁNÍ S MÍSTNÍM OBYVATELSTVEM

PŘÍLOHA Č.1 Ruské SPZ

PŘÍLOHA Č.2. (Ruské vlaky-číslování atd.)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *