Letenky na Bajkal za 11 tisíc!

Díky sledování kanálu cestujlevne.com, jsem se dozvěděl o další akci na letenky do Ruska. Konkrétně jde o letenky na Bajkal, tedy do měst Irkutsk nebo Ulan-Ude, která jsou obě na opačných stranách jezera a dělí je 450 kilometrů. Háček je v tom, že letět musíte z Berlína. Vzhledem k ceně, která je bezkonkurenční by to, ale nemuselo vadit, oproti cenám z Prahy ušetříte minimálně 4 tisíce. Nevýhodou je tak maximálně to, že se nesvezete Transsibiřskou magistrálou, zase ale ušetříte čas.


Bajkal - jih

Z Irkutsku na Bajkal je jednoduchá cesta. Z města jezdí mikrobusy – maršrutky do Listvjanky, což je hlavní centrum turistiky na Bajkale. Jízda trvá asi hodinu a cena je okolo 100 rublů. Alternativně lze využít jeden z příměstských vlaků a dojet do jižního cípu jezera, městečka Sluďjanky, odkud se dá vyrazit třeba na slavnou Krugobajkalskou železnici.Z Ulan-Ude je cesta k jezeru delší. Můžete vyrazit mikrobusem směrem na Irkutsk, hlavní silnice kopíruje dlouho jihovýchodní břeh Bajkalu. Města v této části jezera jsou ale velmi industriální, takže je lepší dojet opět do Sluďjanky. Cena ale může být až 700 rublů, neboť řidič bere stejnou sumu jako za cestu do Irkutsku.

Další možnost je vyrazit na opačnou stranu-sever a jet autobusem na Usť-Barguzin. Odtud během léta jezdí lodě na opačnou stranu do Irkutsku, Listvjanky nebo na Olchon. Počítejte ale s cenou okolo 4000 rublů a s tím, že loď nejezdí zdaleka každý den. Jízdní řád je nutné zjistit dopředu před odjezdem.

Mezi Irkutskem a Ulan-Ude také jezdí dálkové vlaky, které staví i v některých mezilehlých stanicích. Jízdenky pořídíte od 1000 rublů v třídě plackart. Na některých vlacích dálkové dopravy je tady řazen běžný vůz k sezení s cenou od 600 RUR. Pokud nepojedete celou trasu mezi těmito dvěma velkými městy, ale vystoupíte někde u jezera, tak to bude samozřejmě levnější.

odkaz

 

Ondřej Vokatý

Tenhle web mám na svědomí já, píšu na základě zkušeností ze svých cest od Petrohradu po Kamčatku. Dřív jsem jezdil převážně sám, ted jezdím převážně se zájezdy jako průvodce. Vystudoval jsem ruský jazyk se zaměřením na cestovní ruch, kromě práce průvodce také překládám a tvořím itineráře pro zájezdy či vaše pracovní a soukromé cesty po Rusku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat