Mapy

Turistické mapy Ruska a Ukrajiny

Sehnat kvalitní mapu pro turistiku je v Rusku prakticky nemožné, klasické padesátky jaké známe z ČR jsou totiž v režimu utajení. Většina komerčně prodávaných jsou trochu vylepšené staré vojenské mapy v měřítku 1 :100 000. S přesností  tudíž nepočítejte.

Pro orientaci ve městech doporučuji používat mapy na Yandexu. (je tam i ruská obdoba Google Street View)Na této stránce najdete ke stažení především turistické mapy Ruska, plánky metra a podobné užitečné věci, které jsou  sice běžně k sehnání na ruském netu ale najít je zabere někdy hodně času. Materiály budu přidávat postupně. Pokud něco nenajdete u mě, tak zkuste mrknout taky sem: http://mapy.mk.cvut.cz/

 

Rusko

Různé mapy a plánky     – viz menu „карты“

Bajkal

Bajkal – celková topo mapa 1 : 1 000 000

Jižní část Bajkalu – 1: 200 000, zahrnuje Listvjanku, Krugobajkalskou železnici, část Sajan, Sluďjanku a východní břeh až po deltu Selengy. + si můžete stáhnout soubory pro OziExplorer, více listů

Ostrov Olchon – Turistická mapa jednoho z nejoblíbenějších cílů, více listů.

Moskva

Plán metra s vyznačenými památkami – i v latince

Petrohrad

Turistická mapa centra (nápisy i v latince)

Plánek metra – společně s přibližnou mapou města

Carskoje selo/Puškin

Soči a okolí

Roza Chutor – plánek sjezdovek olympijského ski centra

 

Ukrajina

Topo mapa Ukrajiny 1 : 100 000 – Celá země !!! ke stažení po jednotlivých listech v měřítku použitelném pro turistiku. Včetně Zakarpatí a Krymu. (Stará SSSR mapa, celá v RJ)

2 komentáře: „Mapy

 • 11.7.2017 (19:47)
  Permalink

  Jedeme za 14 dni na offroad expedici na Ukrainu tak jsem si chtěl stahnout nejakou dobrou TOPO MAPU. Na odkaze však NIC NENI…..???

  Reagovat
  • 11.7.2017 (23:21)
   Permalink

   To vypadá, že už to někdo prostě smazal. Dal jsem tam odkaz na jinej zdroj, mělo by to být funkční zas na nějakou dobu. Akorát nevím jestli se tomu dá říkat dobrá mapa, podklady jsou od GŠ armády ještě CCCP, ale nic moc lepšího asi není. Nové mapy s lepším měřítkem jsou většinou jen překreslený a přiblížený právě tyhle starý vojenský, takže bych rozhodně nečekal takovej luxus jako od našich padesátek. Jo a mimochodem, dobrý je projít si trasy podle satelitu, je tam spousta překvápek typu nezakreslených objektů nebo naopak zakreslených objektů, který ale neexistují, schválně špatně zakreslených cest. Ruský mapy jsou určeny hlavně ke zmatení nepřítele, tak aspon ty expedice jsou větší legrace!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *