. Omezení letů z Pardubic do Ruska a nové linky z Prahy | Cestování do Ruska

Omezení letů z Pardubic do Ruska a nové linky z Prahy

SANYO DIGITAL CAMERA

Letos zjara (od 28.3.) dojde k zásadním změnám v letecké dopravě mezi Českou Republikou a RF. Společnost Transaero, která dosud létala každý den z Pardubic se přesunuje na letiště Praha. Tam dosud mohly jen ČSA a Aeroflot. Zajímavé je, že se nově bude létat na letiště Vnukovo.


Odletová hala v Pardubicích

Odletová hala v Pardubicích

 

Cestující z Prahy se tak konečně dostanou k letenkám za cenu kolem 6 tisíc tam zpět. Úprk z Pardubic celkem chápu, protože dosud se k příletu každého letadla z Ruska do Pardubic přistavovaly autobusy, jenž téměř všechny turisty okamžitě vezly do Prahy. Transaero se o tenhle přesun linek snažilo již delší dobu, takže to není velké překvapení.Jako východočecha mě to trochu mrzí, poněvadž do Pardubic jsem to měl blíže. Navíc díky velikosti letiště tady bylo odbavení a všechny procedury daleko rychlejší než na velkých letištích. Aby to ale nikomu nebylo líto, tak dvě linky týdně do Pardubic zůstávájí. Bude se létat ve středu a v neděli do Moskvy. Linka do Petrohradu bude bohužel zrušena bez náhrady.

 

 

Ondřej Vokatý

Tenhle web mám na svědomí já, píšu na základě zkušeností ze svých cest od Petrohradu po Kamčatku. Dřív jsem jezdil převážně sám, ted jezdím převážně se zájezdy jako průvodce. Vystudoval jsem ruský jazyk se zaměřením na cestovní ruch, kromě práce průvodce také překládám a tvořím itineráře pro zájezdy či vaše pracovní a soukromé cesty po Rusku.

One Response to Omezení letů z Pardubic do Ruska a nové linky z Prahy

  1. […] EDIT: Od jara 2015 dojde k omezení letů z Pardubic a přibudou nové linky z Prahy čtěte zde […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Written by Ondrej Vokaty