SETKÁNÍ S MÍSTNÍM OBYVATELSTVEM

Kolují různé zvěsti o zločincích, kteří bijí, přepadávají a celkově škodí cestovatelům. Pokud vůbec existují, pak je lze jen těžko poznat na první pohled. Nesnažte se je přitahovat svým chováním a vzezřením. Neobvyklé účesy, roztrhané oblečení nebo naopak příliš slušné oblečení mohou být pro ně problém. Vyvarujte se různých nápisů na oblečení a symbolů hudebních skupin, sportovních týmů či politických stran. Oblékejte se proto jednoduše. Neberte si věci, na kterých vám záleží. Berte jen to, co můžete v klidu oželet.

Nechovejte se vyzývavě na ulici, nepijte ani nezpívejte.

Pokud na nějaké lotry narazíte tak zachovejte klid a zjistěte, co chtějí. Zkuste se s nimi nějak vyrovnat a zmizte. Je dobré mít někde v kapse drobné bankovky do 1500 rublů a ostatní peníze jinde. Drobné jim můžete dát a zbytek zachránit. Možná jim budete muset dát nějaké své věci. Snažte se za každou cenu vyvarovat rvačky. Obyčejným lotrům jde často jen o to si zamachrovat a posílit si ego. Nechtějí vás zlikvidovat.

 

Mohou být opilí, střízliví nebo něco mezi. Opilým můžete utéct, musíte ale zmizet rychle a nečekaně. Pokud je vás ale víc jak 3tak všichni utéct asi nestihnete. Nemá cenu to zkoušet, když by tam někdo zůstal.

 

Pokud je vás ale hodně, tak vás můžou jen provokovat a do rvaček se pouštět nebudou. Ale můžou se vrátit s posilami, takže po takovém incidentu zmizte co nejdál.

 

Místní obyvatelstvo ale většinou vnímá cestovatele pozitivně. Znají jízdní řády a jsou schopni vám dobře poradit ohledně vaší další cesty. Můžou také znát místní finty jak se svézt zadara apod. Získávat tyto informace je nutné velmi opatrně! Čím menší město, tím lépe vám poradí i ohledně památek, levného jídla, klášterů či silnic. I oni se nezřídka kdy vozí stopem, načerno a dalšími způsoby popsanými v předchozích kapitolách. Nicméně jejich rady, často podivné, berte s nutnou rezervou, abyste se nedostali do potíží.

 

> Příklady podivných rad: Jít hledat motorest, kde se dá domluvit s řidičem ohledně jízdy do Novgorodu. Jet opuštěnou ale údajně rychlejší cestou přes Šarju, když už funguje rušná silnice přes Niž. Novgorod. Nejdivnější radu jsme dostali v Archangelsku: „Pokud nemáte peníze, tak běžte na radnici, takovým lidem tam rádi pomáhají

 

Jedna dívka to zkusila a vyprávěli mi to jako historku: „Byla jsem taky v Archangelsku. Neměla jsem kde přespat a poradili mi jít na radnici. Tam u chodu kouřil nějaký chlap. Vyklubal se z něj starosta. Byl to frajer, ubytoval mě na vrátnici“.

 

<PŘEDCHOZÍ KAPITOLA             DALŠÍ KAPITOLA>

Ondřej Vokatý

Tenhle web mám na svědomí já, píšu na základě zkušeností ze svých cest od Petrohradu po Kamčatku. Dřív jsem jezdil převážně sám, ted jezdím převážně se zájezdy jako průvodce. Vystudoval jsem ruský jazyk se zaměřením na cestovní ruch, kromě práce průvodce také překládám a tvořím itineráře pro zájezdy či vaše pracovní a soukromé cesty po Rusku.

2 komentáře: „SETKÁNÍ S MÍSTNÍM OBYVATELSTVEM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *