Zájezd na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě 9.5.2019

Posledních 5 let se v letní sezoně věnuji průvodcování zájezdů po Rusku. Převážně dělám poznávací zájezdy pro lidi se zájmem o ruskou historii a kulturu, případně cesty na Sibiř a Dálný Východ.

Konkurence v tomto oboru dost narůstá a většina cestovek má programy zájezdů podobné, takže mě napadlo jedné z CK navrhnout trochu jiné téma. Všichni znáte vojenskou přehlídku na Rudém náměstí z televize, málo kdo má ale možnost být v Moskvě v jejím průběhu. Cestovky se toho bojí, protože jsou to jedny z největších oslav během roku a Moskva je kvůli nim totálně přecpána slavícími. Památky mívají komplikovanou otevírací dobu, všude policejní kontroly kvůli bezpečnosti a celkově jde o průvodcovskou noční můru:))

Každopádně, já se toho nebojím. Za a) mám 9. května narozeniny, takže mám dobrou náladu, za b) vloni jsme v tomto termínu zájezd na zkoušku absolvovali a ověřili si, že se není čeho bát.

Volná místa jsou stále k dispozici zde

https://www.radynacestu.cz/zajezd/moskva-vojenska-historie-oslavy-dne-vitezstvi-letecky-z-prahy/

 

Co uvidíte?

Přehlídka je jen pro VIP, tak se ráno vydáme někam do okolí Manéžního náměstí (hned vedle Rudého, stát budeme tam kde nám to policie dovolí) a budeme sledovat průjezd techniky na přehlídku. Letecká část přehlídky pravděpodobně s účastí i Tu 95 a Tu 160 by měla být za normálního počasí vidět skvěle.

Odpoledne návštěva Parku Pobedy a muzea. Tzn. celodenní prolézání expozic s tanky a obrněnci všech druhů. Další dny také muzeum ozbrojených sil a muzeum kosmonautiky.

Mimo to bude běžný poznávací program po tradičních památkách, tudíž bez obav můžete vzít drahé polovičky.

Jedeme na pět dní a ve skupině bude dvacet lidí. Aktuálně máme 8 volných míst. Nechci používat laciné obchodní triky ale za poslední měsíc se přihlásilo dvanáct lidí, takže očekávám že během ledna bude vyprodáno. Víc než dvacet lidí nebereme. Jako průvodce jsem sám a vzhledem k tomu, kolik lidí bude na těch oslavách se větší skupina nedá zorganizovat…

Ondřej Vokatý

Tenhle web mám na svědomí já, píšu na základě zkušeností ze svých cest od Petrohradu po Kamčatku. Dřív jsem jezdil převážně sám, ted jezdím převážně se zájezdy jako průvodce. Vystudoval jsem ruský jazyk se zaměřením na cestovní ruch, kromě práce průvodce také překládám a tvořím itineráře pro zájezdy či vaše pracovní a soukromé cesty po Rusku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *